BBL-Akne-Tedavisi

BBL Akne Tedavisi

BBL Akne Tedavisi modern bir teknik olarak tanımlanabilir. Topikal ve medikal tedaviler yanı sıra uzun süredir giderilmeyen akne sorunlarında başarılı sonuçlar veren bir yöntem olarak tercih edilir. Uygulamada mavi ışık spektrumlu BBL kısa dalga boyları yüzeyindeki yağ bezindeki p-akne bakterilerine saldırmaktadır. Sivilcelere yatkın bir cilt için tasarlanan BBL evdeki cilt bakım programının yanı sıra uzun süreli açıklık ile deneyimlenebilir. Sivilce tedavisi genel olarak sivilceye neden olan faktörlere bağlı olarak değişiyor. Her birey için değişen akne tedavisi için oral vbe topikal ilaçlarla 6- 8 hafta arasında uygulanan tedavilerde sonuçlar alınabilir. Bu tedaviler sonrasında başarılı sonuçlar alınamıyor ise Broad Band Light tedavisi uygulanabilir.

BBL Akne Tedavisi Nedir?

BBL Akne Tedavisi ameliyatsız olarak uygulanan ışık tedavisidir. FDA onaylı olan bu tedavi cilt yenileme sistemi için cildin yaşlanma işleminin sağlıklı ve doğal bir şekilde yavaşlamasını sağlar. Stanfort Üniversitesinde yapılan araştırmalara göre cildin genetik yağısını gençleştirdiği ve iyileştirdiği kanıtlanmıştır. Zaman içerisinde ortaya çıkan boyundaki elastikiyet kaybı, bazı leke tipleri, kılcal damar problemleri için BBL tedavisi ile kişinin ihtiyacına uygun dalga boyunda ışık özel başlıklar ile uygulanacaktır. Akne probleminde kullanıldığında ise özel geliştirilmiş bir dalga boyu bulunur. Aktif aknelerin kökenine inerek bakterilerin öldürüldüğü bu BBL akne tedavisi uygulaması içerisinde cilt yüzeyindeki kızarıklık azaltılır. Bu şekilde de yeni oluşumların önüne geçilir.

BBL Akne Tedavisi Nasıl Uygulanır?

BBL Akne Tedavisi sırasında cildinize ince bir film jeli uygulanır. Sonrasında tedaviye geçilir. Uygulama sırasında genellikle rahatsızlık hissedilmiyor. 20 ile 30 dakika arasında süren tedavi seanslarında akne oluşumlarına neden olan p- acnes bakterileri hedef alınır. Mavi bir filtre kullanılmaktadır. İkinci aşamada ise kırmızı filtre uygulaması bulunur. Bu uygulamada daha derin akne lezyonlarını azaltmaya yardımcı olacaktır. Üçüncü filtrede ise yağ üretimine ilişkin sebaze bez aktivitesi en aza indirilir. Bu alanda BBL akne tedavisi sonrası cildin hassasiyetine göre 1 ile 2 gün boyunca geçici kızarıklık oluşabilir. Akne ve çevresinde ise hafif de olsa şişlik oluşabiliyor. Bu belirtiler kişiden kişiye değişir. Makyaj ile kapatılabilmekte ve BBL akne seansları maksimum düzelme sağlanması için her iki hafta bir toplam 4 seans olarka uygulanması tavsiye edilir.

 

Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım