botoks-fiyatlari

Botoks Fiyatları

Botoks Fiyatları belirlenirken uygulama miktarı ve bölgesine göre farklı rakamlar oluşabilir. Ortalama olarak 1500- 2000 TL aralığında uygulama fiyatları olabiliyor. Bu uygulamayı yapan uzmanın tecrübesi, botox oranı ve kliniğin konumu da yapılan uygulamalar için fiyatları etkiler.

Derideki çizgileri ve kırışıklıkları geçici süreliğine yok eden bu dolgu işleminin etkisi 4 ile 6 ay arasında sürer. Kişiden kişiye de etki süresi değişebilir. Emziren ve hamilelik dönemi dışında olan herkes tarafından uygulanabilir. Kişilerde yapılan uygulama oranına göre botoks fiyatı ortaya çıkar. Yıllara göre fiyatlarda artmalar yaşanabilir. Malzemenin fiyatının yükselmesi yapılan işlemin de fiyat aralığının yükselmesinde etkili olacaktır.

Botoks Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Botoks Fiyatları kliniklere göre değişiklik gösterir. Fiyatı belirleyen ana unsur enjeksiyon oranı ve yapılan bölgedir. Enjeksiyon yapılan alan başına fiyatlar hesaplanır. Kaz ayağı ve kaş arasına yapılan iki adet botoks enjeksiyon için fiyatlandırma iki alan üzerinden olacaktır. Bazı klinikler fiyatlandırma yaparken ünite başı fiyatlar belirleyebiliyor. Genel olarak fiyatlandırmada şu başlıklar öne çıkar:

  • Tedavi edilen alanların sayısı
  • Tedavi edilen alanlardaki genişlik
  • Tedavilerde kullanılan dozun miktarı
  • Tedaviyi uygulayacak kişi
  • Tedavinin yapıldığı konum

Tüm bu etkenler botoks tedavi fiyatları belirlenirken baz alınan başlıklar arasında yer alır. Bireyler bütçe hesaplaması yaparken bu başlıklara göre değerlendirmeler yapmalıdır.

Botoks Uygulama Alanları

Botoks Fiyatları belirlenirken en çok uygulama alanları öne çıkar. Birbirinden farklı pek çok bölgeye uygulanabilen bu işlem özellikle terlemeyi önleme ve migren tedavilerinde de kullanılabiliyor. En çok kullanıldığı alanlar arasında alın, göz çevresi, kaz ayağı çizgileri, kaş aracı oluşan kızgınlık çizgisi, göz kapağı, kaş kaldırma için kaş kenarları olmaktadır. Yapılacak botoks işlemi fiyatların belirlenmesinde etkili olacaktır. Ortalama 15 dakika süren bu işlemler sonrasında herhangi bir sızı ya da ağrı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrasında çok rahat bir şekilde günlük rutinlerine dönebiliyor. Sadece uygulamanın yapıldığı gün saunaya, kuaföre, spora gidilmemesi önerilir. Yapılan botoks tedavisi sonuçları 5 ile 7 gün arasında tam anlamı ile kendini gösterir.

Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım