botox-fiyatlari

Botox Fiyatları

Botox fiyatları bazı kriterler baz alınarak belirlenir. Klinikler kendi fiyat politikalarına göre fiyatlandırma yapabiliyor. Genellikle uygulama yapılacak olan bölge ve uygulama alanı fiyatı belirleyen ana unsurlar arasında yer alır. Kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili olan botoks uygulamaları uzman doktorlar tarafından uygulanmalıdır.

Uygulama yapılan dokuya göre ortalama 1 ile 3 gün arasında etki gösteren bu uygulamalar bazı durumlarda etkiyi 5 ile 7 gün arasında da ortaya çıkarabilir. Kişiden kişiye botoks etkileri değişir. Özellikle göz çevresine yapılan uygulamalar daha kısa sürelidir. Genel olarak 4 ile 6 ay arasında bir kalıcılığı bulunan bu işlemler estetik uygulamalar arasında en çok kullanılanlardan biridir.

Botox Nasıl Yapılır?

Botox fiyatları yapılan enjeksiyon miktarı ile alakalıdır. Botulinum toksinin seyreltilmesinden sonra doğrudan kasın dokuya enjekte edilmesi ile uygulama yapılır. İşlem öncesinde uygulama yapılacak olan bölgeye lokal anestezi kremi sürülmektedir. Uygulama bölgesi temizlendikten sonra ince uçlu iğneler sayesinde bölgedeki kaslara toksin enjekte edilir. Uygulamada küçük dozajlar kullanılır. Ortalama dakika süren botoks işlemi sonrasında herhangi bir ağrı yaşanmaz. Hastalar uygulama sonrasında işlerine dönebilirler. Sadece uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlara özen gösterilmelidir. Uyku pozisyonunda yüz üstü yatmamak, denize ya da kuaföre gitmemek gibi basit tedbirler ile botoks tedavisi sonrasında yapılan işlemin sonucunun verimli olması sağlanabilir.

Botox Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Botox fiyatları uygulama yapılan alanlara göre değişecektir. İki alana uygulama yapılmış ise alan başına fiyatlandırma yapılabilir. Ünite başına fiyatlandırmalar yapan kliniklerde bulunur. Bu nedenle uygulama için tercih ettiğiniz klinik ile uygulama öncesinde fiyat hakkında bilgi almak önemli olacaktır. Çoğu klinik ise tedavi edilen bölge sayısına göre botox fiyatı indirimlerde yapabilir. Ünite başına fiyatlandırma yapılmadığında ise daha fazla ünite üzerinde işlem yapılacak ise rakamlar artabilir. Tedavi için gerekli olan dozun miktarı da çok önemlidir. Özellikle çizgilerin ve kırışıklıkların seviyesi ileri olduğunda kullanılacak botoks enkejsiyonu daha fazla olur. Fiyatlarda aynı oranda artacaktır. Fiyat üzerinde belirleyici olan kriterlerden biri de uygulamayı yapan uzmandır. Bu alanda aldığı eğitimler ve tecrübesine göre sunduğu tedavi için farklı fiyat aralıklarında rakamlar talep edebilir.

Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım