Kırışıklık-Tedavisi

Kırışıklık Tedavisi

 

Kırışıklık Tedavisi ile yüzün farklı kısımlarındaki kırışıklıklara çözüm bulabilirsiniz. Kırışıklıklar deri altındaki kasların kasılması ile derinin çekilmesinden oluşur. Kaslar gevşerse kırışıklarda otomatik olarak azalacaktır. Hatta tamamı ile ortada da kalkabilir. Kaş altı ve göz etrafı botoks ile kırışıklık tedavisi alanında en mükemmel sonuç veren tekniktir. Çene, boyun ve gülme çizgilerinin de tedavisinde botoks kullanılabilir. Kırışıklıkları tamamen engellemek mümkün olmasa da cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırma, kırışıklıkların oluşumunu geciktirmek ve kırışıklık görüntüsünü azaltmak mümkün olabiliyor. Farklı kırışıklık tedavisi çeşitleri uygulanabilir.

Kırışıklık Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kırışıklık Tedavisi üzerine farklı metotlarla işlemler yapılabilir. Botoks uygulamasında aşırı çalışan minik kaslara yapılan enjeksiyon sonucunda kasların gevşediği ve çizgilerin azaldığı görülebilir. Ortaya çıkan etki 3 ile 6 ay arasında sürecektir. Uygulamanın etkisi geçtiğinde yeni enjeksiyonlara ihtiyaç duyulmaktadır. Peşi sıra yapılan enjeksiyonlar botoks uygulamaları arası uzayabilir. Yapılan botoks işlemi sonunda kas kontraksiyonu üreten kas sinirde bir blokaj oluşturur. Uygulamadan maksimum verim alabilmek için hasta iki üç saat boyunda dik oturmalıdır. Ayrıca bu süre zarfında mimik kasları hareket etmemelidir. Tedavi yönteminin belirlenmesi çok önemlidir. Bunun için öncelikle kırışıklık tedavilerinde yüz anatomisi çıkarılıyor. Ciltteki kırışıklıkların ne tür bir tedaviye ihtiyacı olduğu belirleniyor. Belirli seans aralıklarında tercih edilen tedavi uygulanıyor. Kullanılan tüm yöntemlerde ciltteki kolajen ve elastin üretimini artırmak amaçlanır. Pürüzsüz, parlak ve canlı bir cilt görünümü için tercih edilen tedavi metotları olumlu fayda sağlar.

Kırışıklık Tedavisi Çeşitleri Nelerdir?

Kırışıklık Tedavisi için en çok tercih edilen yöntemlerden biri dolgudur. Yüz hatlarını kesinleştirmek ve yüze şekil vermek amacı ile uygulanır. Bu şekilde daha genç bir görünüm elde edilebilir. Şakaklardaki boş alanlar şakak dolgusu ile tedavi edilebilir. Bunun yanında kırışıklık tedavisi metotları arasında Somon DNA aşısı da bulunur. Bu aşı işlem yapılacak bölgeye antiseptik solüsyonlar ile temizlendikten sonra uygulanır. İnce uçlu iğneler yardımı ile uygulanan bu yöntemde kırışıklığa sahip bölgeler seçilir. Yüz mezoterapisi işleminde ise yaşlanma ile birlikte yüz bölgesindeki deformasyonlarda giderilir. Oldukça etkilidir. Fraksiyonek radyofrekans, örümcek ağı tedavisi de bu alanda kırışıklık tedavisi uygulamaları arasında yer alır.

 

 

Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım