Şakak-Dolgusu

Şakak Dolgusu

Şakak dolgusu ameliyatsız bir estetik uygulamadır. Saç çizgisi ile kaşların dış kısmı arasındaki bölgede oluşan çökme ve hacim kayıplarının giderilmesi için uygulanır. Yaşlanmaya kaynaklı ciltte belirli hacim kayıpları oluşur. Bu kayıplar için dolgu uygulaması en pratik ve etkili yöntemlerden biridir. Yaşlanmaya bağlı olarak yüzün üst ve orta kısmı aşağı doğru sarkar. Özellikle şakak bölgesinde çökmeler yaşanır. Diş sıkma gibi hastalıklarda bu bölgelerde daha erken dönemlerde boşalma ve çökme oluşturur. Bunun yanında dengesiz bir şekilde kilo alıp verme de yüzü etkiler. Hacim kaybı ortaya çıkarır. Çökme oluşan kısımlarda temporal dolgu uygulaması ile hacim eksiklikleri giderilir. Kişi bu uygulama ile daha çekici ve genç bir görünüm elde eder.

Şakak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Şakak dolgusu işleminden önce yüzün fotoğrafları çekilir. Değerlendirmeler yapılır. En doğru alan belirlenerek doğru miktarlarda enjeksiyon için hazırlıklar yapılır. Lokal anestezi ile yapılan bu uygulamalarda enjeksiyon noktası tespit edilir. Şakak bölgesine yeterli hacme ulaşılıncaya kadar şakak dolgusu enjeksiyonu yapılır. Şakak çöküklüğü bu şekilde düzeltilmiş olur. 15 dakika içerisinde tamamlana dolgu uygulamasında kanül adı verilen iğneler kullanılır. Bu iğneler morluk, kanama ve ödem oluşturmaz. Uygulama sonrasında günlük hayata anında dönülebilir. Uygulama tamamlandığında şakak dolgusu öncesi ve sonrası fotoğrafları ile değişim net olarak görülebilir.

Şakak Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadardır ve Yararları Nelerdir?

Şakak dolgusu ile şakaklardaki çökme görüntüsü düzeltilir. Bu şekilde daha yüz daha oval bir görüntü kazandırır. Kaşların dış kısmında ve üst göz kapaklarında oluşan sarkmalar düzeltilir. Göz çevresindeki kemiklerin belirginliği de azaltılmış olur. Bu şakak dolgusu işlemleri sonucunda bakışların enerjisi ve derinliği de artacaktır. İşlemler tek seansta gerçekleştirilmektedir. 15 gün sonra kontrol için hasta çağrılır. Gerekli görülürse ek dolgu uygulamaları yapılabilir. 1,5 ile 2 yıl arasında şakak dolgusu uygulaması kalıcılığı bulunur. Bu bölge hareketli bir bölge olmadığı için bu süre daha da uzayabilir. Şakak bölgesi anatomik açıdan hem karmaşık hem de oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Ciddi komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle alanında uzman ve tecrübeli hekimlere bu operasyonlar için güvenilmelidir.

 

Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım