Yanak-Dolgusu

Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu ameliyatsız olarak uygulanır. Etkileyici bir görünüm elde etmek, daha belirgin yüz hatları oluşturmak için bu uygulama tercih edilir. Daha çok elmacık kemiklerinin daha formda ve dolgun görünmesi için yapılan yanak dolgusu uygulaması simetrik bozukluklarının giderilmesi için de oldukça başarılı bir yöntemdir. Yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan derin kırışıklıkların tedavisinde kullanılan bu dolgu çeşidi ile zayıf yapılı kişilerin yana bölgelerindeki çukurumsu görünümde yok edilebilir. Sağlıklı ve genç bir görünüm için yanakların daha dolgun yapıda olması beklenir. Elmacık kemiğine uygulanan yanak dolgusu işlemi hem o bölgede dolgunluk oluşturur. Hem de yüzde lifting etkisi ile toparlanma ortaya çıkarır. Bu şekilde bozulan yüz ovali tekrar üçgen görünümünü geri kazandırır.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak Dolgusu hyaluronik asit kullanılarak yapılır. Yanak bölgesine bu şekilde yeni bir form kazandırılır. Elmacık kemiklerine daha güçlü bir imaj katılır. Uygulama öncesinde anestezik krem sürülür. Bu şekilde hastanın acı ve ağrı duyumu azaltılır. İşlem bölgesi için belirlenen ölçü ve oranlarda enjeksiyon uygulanır. Bu şekilde yanaklar yeni bir forma kazanmış olur. Pratik ve konforlu olan yanak dolgusu tedavisi sonrasında anında günlük aktivitelere dönülebilir. İşlem sırasında çok nadiren morluk, kızarıklık ve hafif kanamalar görülebilir. Buz uygulaması ile bu sorunlar giderilebilir. Dolgu uygulaması öncesi ve sonrasında aspirin ve benzeri ilaçlar kullanılmaz. Özellikle dolgu işlemi yapıldığı gün spor önerilmez.

Yanak Dolgusu Kimlere Uygulanır ve Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Yanak Dolgusu erkek ve kadın herkese uygulanabilir. Yanak bölgesinde çukurluk olanlar, kırışıklık ve sarkıklık gibi cilt sorunları yaşayanlarda bu uygulamayı tercih edebilir. Yüz simetrisinin orantılanması ve yanaklara güçlü form kazandırmak isteyen herkesin tercih edebileceği bu uygulama tek başına uygulanabildiği gibi kombine bir işlem olarak ta uygulanabilir. Hyaluronik asit ile yapılan yanak dolgusu enjeksiyonu 6 ile 8 ay arasında kalıcılığı bulunur. Geçici bir estetik uygulama olmakta ve kalıcılık süresi kişinin cinsiyetine, yaş, doku durumlarına, ten yapısına göre belirlemektedir. Kişinin yüz simetriğine bağlı olarak yanak dolgusu maddesi enjekte edilir. Bu şekilde istenilen sağlıklı ve genç imaj sağlanabilir.

 

Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım